Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Francúzsky eurokomisár Pierre Moscovici bude hodnotiť aj svoju vlastnú neschopnosť

Nový francúzsky eurokomisár Pierre Moscovici bude jednou z najkontroverznejších osôb budúcej Európskej komisie. Moscovici bude eurokomisárom pre hospodárske a menové záležitosti, čo vzhľadom …

Francúzsky eurokomisár Pierre Moscovici

… na jeho predchádzajúce pracovné skúsenosti vyzerá ako zlý vtip. Pierre Moscovici bol totiž do apríla tohto roka francúzskym ministrom financií, pričom práve pod jeho vedením Francúzsko bezohľadne porušovalo rozpočtové pravidlá. Od nového eurokomisára sa preto očakáva obrat o 180 stupňov. … Viac.

Dotovaná práca pre mladých EÚ by vraj mala byť efektívnejšia

Práca pre mladých - program

Program „Práca pre mladých Európskej únie“ (European Youth Initiative) minulý týždeň zožal bohatú kritiku europoslancov. Tí sa predbiehali v tom, na čo by  ... Viac.

Euroskupina na nezamestnanosť radí nižšie daňové zaťaženie práce

Euroskupina, teda skupina ministrov financií eurozóny, už dlhšie diskutuje o rôznych opatreniach na zníženie nezamestnanosti v eurozóne. Na svojom  ... Viac.

Európska únia chce podporiť vybraných podnikateľov 80 miliónmi eur

Európska únia - prerozdeľovanie

Európska únia v stredu spustila tzv. FIWARE Accelerator Programme, v ktorom môžu podnikatelia získať spolu až 80 miliónov eur na financovanie svojich  ... Viac.

Nižší rozpočet EÚ vraj bude prekážkou ekonomického rastu

Rozpočet EÚ - zvýšenie

Nedávno navrhnutý rozpočet EÚ na rok 2015 sa dostáva pod paľbu kritiky europoslancov. Tí totiž kritizujú plánované zníženie rozpočtu EÚ, čo podľa nich  ... Viac.

Budúci eurokomisár pre energiu už teraz čelí konfliktu záujmov

Eurokomisár - energie

Nedávno navrhnutý eurokomisár pre klímu a energie Miguel Arias Cañete možno nakoniec miesto v Európskej komisii nezíska. Človek, ktorý má presadzovať  ... Viac.

Asociačná dohoda s Ukrajinou

Asociačná dohoda s Ukrajinou

Nuž, tak nakoniec si Európska únia včera vydupala, čo chcela, ale nejasal by som. Asociačná dohoda s Ukrajinou rozhodne nie je žiadne víťazstvo pre EÚ, skôr  ... Viac.

Ako Európska investičná banka škodí ekonomike

Európska investičná banka - podniky

Pred pár dňami Európska investičná banka zverejnila správu, podľa ktorej zvýši financovanie pre rumunské podniky o rovných 100 miliónov eur. Touto pôžičkou  ... Viac.

Richard Sulík: Summit OSN 2014 o klíme nezamestnanosť v EÚ nezvýši

Summit OSN 2014 o klíme

Richard Sulík vystúpil v rámci plenárneho zasadnutia z Európskeho parlamentu v Strasburgu v rozprave na tému Summit OSN 2014 o klíme. V zostrihu z  ... Viac.

Európska únia dá ďalšie milióny nezamestnaným “obetiam globalizácie”

Európska únia - globalizácia

Európska únia sa snaží myslieť skutočne na všetko. V roku 2006 preto založila tzv. Európsky fond na prispôsobenie sa globalizácii, ktorý má pomáhať "všetkým  ... Viac.