Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Hospodársky rast v eurozóne

Hospodársky rast v eurozóne je aktuálne na nule. Aj keď sa niektorým krajinám ako sú Portugalsko a Španielsko darí o niečo lepšie, ako sa čakalo, tri najväčšie ekonomiky eurozóny prinajlepšom stagnujú. Zatiaľ čo Francúzsko …

Hospodársky rast v eurozóne je nulový

… zažilo nulový rast HDP, bývalý ťahúň hospodárskeho rastu eurozóny Nemecko sa prepadol o 0,2%, rovnako ako Taliansko. No kto čaká, že po tejto búrke už čoskoro vyjde slnko, môže byť dosť sklamaný. Hospodársky rast v eurozóne je totiž v nedohľadne. … Viac.

Európska únia kritizuje Google za “ohováranie”

Európska únia - Google

Európska únia núti Google, ako aj iné vyhľadávače, aby zo svojich vyhľadávaní na žiadosť ľudí odstraňoval "nevhodné" odkazy. Od vydania tohto rozhodnutia  ... Viac.

Britské banky sa pripravujú na vystúpenie z Európskej únie

Európska únia - britské banky

Európska únia sa už čoskoro môže zmenšiť. Briti na rok 2017 totiž chystajú referendum o tom, či v Európskej únii zostať alebo z nej odísť. Možnosť  ... Viac.

Štátny rozpočet 2015: šetrenie po socialisticky

Štátny rozpočet 2015: šetrenie po socialisticky

Výdavky štátneho rozpočtu 2015 klesajú a to je na socialistickú vládu veru nevídaná správa. To, na čo sme totiž zvyknutí, sú rok čo rok stúpajúce výdavky  ... Viac.

Európska únia neuznala Slovensku 413 miliónov eur z eurofondov

Európska únia a peniaze zadarmo

Európska únia Slovensku zrejme nezaplatí až 413 miliónov eur za projekty, ktoré mali byť financované z eurofondov. Dôvodom sú nezrovnalosti pri projektoch,  ... Viac.

Eurozlodeji

Eurozlodeji

Neviem prečo, ale pri zlodejských praktikách tejto vlády ma vôbec, ale vôbec neprekvapuje, že Európska únia (tá Európska únia, ktorá vie prižmúriť všetky  ... Viac.

Európska únia a jej zaujímavý vzťah so Švajčiarskom

Európska únia - Švajčiarsko

Európska únia pre niektoré krajiny nemusí byť prínosom ale príťažou. Vo svojom staršom blogu sa touto myšlienkou zaoberá britský europoslanec Daniel Hannan.  ... Viac.

Rast HDP v eurozóne je na nule

Rast HDP v eurozóne - nulový

Rast HDP v eurozóne už dlhšiu dobu dosahoval veľmi nízke úrovne. Ekonomika eurozóny sa tak síce nemohla chváliť pôsobivými výsledkami, i keď nepatrne stále  ... Viac.

Európska únia môže ohroziť výskum v sociálnych a ekonomických vedách

Európska únia - ochrana súkromia

Európska únia plánuje reformovať súčasné pravidlá o ochrane súkromia na internete. No ako to často býva, tieto reformy môžu napokon priniesť veľmi negatívne  ... Viac.

Za eurofondy sa v ČR platili aj zváračské kurzy pre riaditeľov škôl

Eurofondy - Česko

Eurofondy sú medzi mnohými ľuďmi vnímané ako symbol korupcie a nehorázneho plytvania. No napriek tomu, že krajiny Európskej únie majú s eurofondmi bohaté  ... Viac.