Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Regulácie EÚ prinútia firmy písať o sociálnom a ekologickom vplyve

Regulácie EÚ sú v súčasnosti jednou z najväčších prekážok efektívneho fungovania ekonomiky v Európskej únii. Európska únia stále pripomína svoje odhodlanie znižovať úroveň regulačnej záťaže, napriek tomu robí aj …

Regulácie EÚ a firmy

… naďalej presný opak. Vhodným príkladom je jedna z aktuálnych iniciatív Európskej únie. Po novom budú musieť veľké firmy povinne podávať správy o tom, aké environmentálne a sociálne vplyvy prináša ich podnikanie. … Viac.

Britskí euroskeptici chcú vystúpiť z EÚ a znížiť dane

Euroskeptici - EÚ

Britskí euroskeptici zo strany UKIP Nigela Faragea sa chystajú do volieb. V súčasnosti síce v britskom parlamente nemajú ani jedného poslanca, no to sa už  ... Viac.

Francúzi budú opäť šetriť menej ako plánovali

Francúzsko HDP

Každý rok to isté divadlo. Francúzska vláda prisľúbi deficit menší ako 3 percentá v roku x a keď sa rok x blíži, sľub odsunie. V roku 2011 sľúbil vtedajší  ... Viac.

Voľný pohyb osôb by podľa britských ľavičiarov mal byť férovejší

Voľný pohyb osôb - EÚ

Voľný pohyb osôb v Európskej únii je čoraz menej populárny. Podľa britskej tieňovej ministerky vnútra by mal byť pohyb imigrantov v Európskej únii "férový a  ... Viac.

Spotrebiteľ nie je analfabet

Spotrebiteľ - analfabet

Predpokladám, že aj vy pozeráte na dátum spotreby, keď nakupujete. Vyberiete si váš obľúbený jogurt či 100 gramov balenej šunky a pozriete, dokedy to je  ... Viac.

Slovensko používa eurofondy na IT v rozpore s vlastnými pravidlami

Eurofondy - pravidlá

To, že eurofondy sú nielen na Slovensku využívané veľmi neefektívne, nie je žiadnym tajomstvom. Slovensko a iné krajiny majú vytvorené pravidlá, ktoré  ... Viac.

Alternatíva pre Nemecko získava popularitu a mení nemeckú politiku

Alternatíva pre Nemecko - politika

Alternatíva pre Nemecko si upevňuje svoju pozíciu na nemeckej politickej scéne. Táto kontroverzná strana vznikla ešte len minulý rok, pričom už na jeseň  ... Viac.

Rozpočet Európskej únie je opäť raz nedostatočný

Rozpočet Európskej únie - problém

Rozpočet Európskej únie je každoročne súčasťou rozsiahlych problémov. V prvom rade ide o jeho schválenie. Rozpočet EÚ musí prejsť mnohými kolami  ... Viac.

Európska únia môže premrhať miliardy na nevyužité plynovody

Európska únia - plyn

Európska únia kvôli nestabilite Ruska plánuje masívne investície do budovania infraštuktúry rozvodu plynu. No podľa nedávno vydanej štúdie to vyzerá tak, že  ... Viac.

Ďalších 800 miliónov pre Grécko

Grécko - diaľnice

Deje sa presne to, pred čím som dôrazne varoval – násilné a nezmyselné udržiavanie Grécka v eurozóne bude stáť európskych daňovníkov ročne miliardy eur.  ... Viac.