Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Budúci predseda Európskej rady Donald Tusk veľké zmeny neprinesie

Nový predseda Európskej rady bude pochádzať z Poľska. Stane sa ním aktuálny poľský premiér Donald Tusk. Na Tuska mnohí ľudia pozerajú s veľkou nádejou, no tieto očakávania pravdepodobne do veľkej miery zostanú …

Predseda Európskej rady Donald Tusk

… nenaplnené. Budúci predseda Európskej komisie spočiatku nechcel opustiť domácu politiku, no aj vďaka presviedčaniu jeho manželky sa nakoniec podvolil. Paradoxne, Tuska nepresvedčili žiadne produktívne ambície, ale materiálne výhody v EÚ. … Viac.

Európsky parlament kritizuje rodovú nerovnosť, no sám ju podporuje

Európsky parlament je bez žien

Európsky parlament je na nohách. Budúca Európska komisia má totiž podľa mnohých jeho predstaviteľov priveľa mužských kandidátov. Europoslanci tak dávajú  ... Viac.

Európska únia zvažuje zákaz “silných” fénov a iných spotrebičov

Európska únia - zákaz spotrebičov

Európska únia v rámci boja za životné prostredie a v snahe "pomôcť" spotrebiteľom zakázala štandardné žiarovky a od 1. septembra zakáže aj štandardne  ... Viac.

Nová Európska komisia má vraj priveľa mužov

Nová európska komisia - priveľa mužov

Nová Európska komisia má byť vytvorená v najbližších mesiacoch, no už teraz čelí veľkým problémom. Nový predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker totiž  ... Viac.

Eurokomisári zarobia za 4 mesiace viac ako pol milióna eur

Eurokomisári - vysoké platy

V májových eurovoľbách kandidovali aj niektorí predchádzajúci eurokomisári, ktorí boli následne zvolení do Európskeho parlamentu. Ich miesta tak museli  ... Viac.

Richterov organizovaný zločin | Rozkrádanie eurofondov

rozkradanie-eurofondov-jan-richter

To, že sa eurofondy rozkrádajú a že toto rozkrádanie naberá obludné rozmery, je viac menej roky známe. To, že sa eurofondy rozkrádajú systematicky a že toto  ... Viac.

Európska únia by zrejme prijala nezávislé Škótsko

Škótsko - Európska únia

Európska únia by sa nemala výrazne zmeniť ani v prípade, ak sa Škótsko osamostatní. O tri týždne, presnejšie 18. septembra, totiž Škótsko uskutoční  ... Viac.

Európska únia | Čo si myslia Slováci podľa eurobarometra?

Európska únia - Slováci

Európska únia nedávno vydala nový eurobarometer, teda prieskum o názore ľudí na EÚ. Prieskum priniesol viaceré zaujímavé zistenia. Slováci už tradične  ... Viac.

Európska centrálna banka zaplatí pol miliardy za kontrolu bánk

Európska centrálna banka - záťažové testy

Európska centrálna banka spolu s ôsmimi ďalšími regulátormi plánuje v blízkej dobe vykonať záťažové testy najväčších európskych bánk. Za túto úlohu plánuje  ... Viac.

Európska únia už o týždeň zakáže “silné” vysávače

Európska únia - vysávače

Európska únia od 1. septembra spotrebiteľom významne sťaží nákup nových vysávačov. Výroba a dovoz všetkých vysávačov s príkonom nad 1600 wattov totiž bude  ... Viac.