Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska únia dá ďalšie milióny nezamestnaným “obetiam globalizácie”

Európska únia sa snaží myslieť skutočne na všetko. V roku 2006 preto založila tzv. Európsky fond na prispôsobenie sa globalizácii, ktorý má pomáhať “všetkým pracovníkom postihnutým globalizáciou”. Tentokrát získajú milióny …

Európska únia a globalizácia

… od Európskej únie nešťastní pracovníci zo Španielska, Rumunska, Holandska a Grécka. Táto “pomoc” Európskej únie je však nielen absurdne neefektívna, ale paradoxne zosiľňuje presne tie problémy, ktoré má riešiť. … Viac.

Klimatické zmeny musia byť podľa OSN väčšou prioritou Európskej únie

Klimatické zmeny - EÚ

Klimatické zmeny sa opäť dostávajú do pozornosti Európskej únie. Tentokrát Európsku úniu vyzýva k rozhodnejšiemu konaniu zástupkyňa OSN pre klimatické zmeny  ... Viac.

Spoločná poľnohospodárska politika – plánovanie EÚ zlyháva

Spoločná poľnohospodárska politika - EÚ

Spoločná poľnohospodárska politika je výbornou ukážkou zlyhania centrálneho plánovania Európskej únie. Napriek tomu, že jej zásadné nedostatky sú známe  ... Viac.

Európska únia chcela chrániť lúky, spôsobila ich väčší úbytok

Európska únia - lúky

Európska únia sa zaoberá riešením problémov od výmyslu sveta a snaží sa robiť svet lepším. No dobrý zámer nestačí. Bruselskí byrokrati svojimi nariadeniami  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode s USA | Milí Amíci, chlórované kurčatá si nechajte

Dohoda o voľnom obchode s USA

Ako možno viete, už približne rok sa pripravuje Dohoda o voľnom obchode s USA, takzvaná TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership). Dohoda je  ... Viac.

Európska únia chce pomôcť malým a stredným podnikateľom

Európska únia - podnikatelia

Európska únia už niekoľko rokov pri tvorbe svojich politík berie do úvahy dôraz obzvlášť na malé a stredné podniky (MSP). Vďaka tomu MSP pri nových  ... Viac.

Európska komisia: Junckerove prekvapenia, príjemné aj nepríjemné

Európska komisia - Juncker

Európska komisia - Treba povedať, že Jean-Claude Juncker svojimi návrhmi komisárov prekvapil, až zaskočil. Ako prvé ukázal sebavedomie, ktoré bolo u jeho  ... Viac.

Čo by mala spraviť budúca Európska komisia

Budúca Európska komisia

Už čoskoro bude verejnosti predstavená nová Európska komisia. Európska komisia je najdôležitejšou inštitúciou EÚ, keďže má zo všetkých inštitúcií najväčšie  ... Viac.

Duslo potrebuje plyn, nie odpustené dane

Duslo a plyn

Pred pár týždňami sa verejnosť dozvedela, že Duslo Šaľa má dostať daňovú úľavu vo výške 58 mil. €. Za tieto peniaze nevzniknú žiadne nové pracovné miesta,  ... Viac.

Európska únia by vraj mala kvôli nízkej inflácii spomaliť šetrenie

Európska únia - inflácia

Európska únia by vraj nemala byť taká tvrdá pri úsporných opatreniach, naopak, mala by brať do úvahy aj aktuálnu relatívne nízku infláciu. To si myslí  ... Viac.